امروز

یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

مدیر گروه

دکتر مریم یزدانی
استادیار
دکترای پترولوژی

معرفی گروه

مواد معدنی و خام در دل زمین به عنوان دارایی و ادوات قدرت هر کشوری محسوب می شوند که در صورت بالفعل شدن استفاده از این منابع بعنوان یکی از پایه ها و ارکان رشد اقتصادی هر کشوری تلقی خواهند شد. این منابع بایستی در چارچوب های مناسب فنی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار گرفته و با بهترین شکل در اختیار سایر واحد های نیازمند به این منابع قرار گیرند.

 رشته مهندسی معدن مرکز آموزش عالی شهید باکری از سال 1388 با جذب دانشجو به طور رسمی فعالیت خود را در گرایش استخراج معدن شروع کرده است و هرسال با جذب و پرورش دانشجویان مستعد در این زمینه عرصه مهمی را جهت اعتلای این شاخه در کشور گشوده است. مهندسی معدن به سبب ذات خود بعنوان رشته مادر درگیر در حل مسایل و احتیاجات کشور در ارتباط با مسایل سنگ و خاک می باشد. فارغ التحصیلان این رشته با دارا بودن تخصص های لازم در زمینه های اکتشاف معدن،استخراج معدن، مکانیک سنگ و فراوری مواد معدنی و تونلسازی می توانند هر ماده ای را از دل زمین کشف و استخراج نموده و تا تبدیل آن به مواد و اقلام مورد مصرف در زندگی جامعه امروزی، با آن ماده معدنی همراه باشند.

با افزایش نیاز روز افزون به ساختاری های سنگی وخاکی ازجمله ایجاد انواع تونل، مترو، سد ، زیرساخت های مختلف راه و راه آهن، لزوم پرورش متخصص در این زمینه ها نیز بارز می شود. فارغ التحصیلان این رشته مهندسی با گزراندن واحد های مختلف تئوری و عملی در ارتباط با مباحث ساختاری سنگ و خاک می توانند در عرصه های مدرن ساخت و ایجاد سازه های سنگی وارد شده و گام های پیشرفت مناسبی را در این زمینه برای کشور با خود به همراه داشته باشند.  مهندسین معدن همواره در ارتباط تنگاتنگ با سایر تخصص های مهندسی چون مهندسی عمران، مهندسی نقشه برداری، مهندسی نفت، مهندسی متالوژی مواد و ...  می باشد به نحوی که فارغ التحصیلان معدن می توانند در زمینه های کاری و حرفه ای با این شاخه ها نیز همکاری داشته باشند.

اطلاعیه های آموزشی

اعضای هیأت علمی

اعضای هیأت علمی

بابک آقا محمدی
استاد مدعو
سارا سعیدی
استاد مدعو
اسکندر سجادی
استاد مدعو
فاطمه مختاری
استاد مدعو
مینا زلفی
استاد مدعو
علی نوری قراحسنلو
استاد مدعو
دکتر مریم یزدانی
استادیار
دکتر فرشاد نژاد شاه محمد
استادیار
دکتر محمدباقر فتحی
استادیار