امروز

[ English ] پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

                          مقام معظم رهبری : 

 دانشگاه نظام جمهورى اسلامى، بايد كسانى را تربيت بكند كه تكيه‏ اين نظام، به آنها باشد. يعنى اين نظام، 

ازلحاظ علمى و عملى و مديريت و گشودن گره هاى ريز و درشت بر سر راه زندگى اين ملت، به آنها تكيه كند.

 

 

  

 

 

مرکز آموزش عالی شهید باکری میاندوآب وابسته به دانشگاه ارومیه به عنوان تنها مرکز آموزش عالی کاملاً دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جنوب استان آذربایجان غربی است. این مرکز یکی از مراکز آموزش عالی کم نظیر کشور به لحاظ موقعیت جغرافیایی و فضای فیزیکی مناسب بوده و در مساحتی حدود 80 هکتار، بیش از 18000 مترمربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی با ظرفیت بیش از 2500 نفر دانشجو دارد.

ایده تأسیس و راه­‌اندازی مرکز آموزش عالی در شهرستان میاندوآب به سال 1356 با واگذاری اراضی ایستگاه تحقیقات کشاورزی به وزارت فرهنگ وقت شکل می‌گیرد. نهایتاً در سال 1364 با اتکا به الطاف خداوندی و برکت انقلاب اسلامی و با زحمات مسئولین وقت دانشگاه ارومیه، فعالیت‌های عمرانی تأسیس و راه‌اندازی مرکز آموزش عالی شهرستان میاندوآب با عنوان دانشکده کشاورزی میاندوآب شروع می‌شود. فعالیت‌های آموزشی این مرکز از سال 1382 با عنوان مرکز آموزش‌های نیمه حضوری میاندوآب با جمعیت دانشجویی بیشتر از 850 نفر در 6 رشته با عناوین مدیریت بازرگانی، آموزش زبان انگلیسی، حسابداری، علوم تربیتی، مهندسی کامپیوتر و علوم اقتصادی-اقتصاد بازرگانی شروع شده و سرانجام از سال 1386 با تصویب قطعی شورای آموزش عالی و پذیرش دانشجو در سه رشته مهندسی کشاورزی-ترویج و آموزش کشاورزی در گرایش گیاه‌پزشکی، کاردانی تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر و مهندسی معدن با گرایش استخراج فعالیت خود را با عنوان مرکز آموزش عالی شهید باکری میاندوآب آغاز می‌کند. در سال 1391 رشته تولیدات گیاهی-گیاهان دارویی و معطر در مقطع کارشناسی و از سال 1396 رشته مهندسی فضای سبز نیز در مقطع کارشناسی به رشته‌های این مرکز اضافه می‌شوند. از سال 1395 با راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم و مهندسی باغبانی-گرایش گیاهان دارویی و معطر فصل جدیدی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در گروه گیاهان دارویی و معطر و باغبانی مرکز آموزش عالی شهید باکری میاندوآب شکل می­‌گیرد.

 

این مرکز هم اکنون در رشته‌های کاردانی معماری، کاردانی تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، کاردانی امور زراعی و باغی، کارشناسی ناپیوسته تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، کارشناسی ناپیوسته مهندسی کشاورزی-گیاهپزشکی، کارشناسی علوم و مهندسی باغبانی، مهندسی فضای سبز، مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، مهندسی معدن (به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی)، در رشته‌های مهندسی نقشه برداری و کارشناسی حسابداری (به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری) و در رشته‌های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی باغبانی-گرایش گیاهان دارویی و معطر و کارشناسی ارشد فیتوشیمی (با آزمون کارشناسی ارشد) توسط سازمان سنجش کشور دانشجو می‌پذیرد. 

 

ریاست مرکز

دکتر حسن مهدوی کیا

معاونت آموزشی ، پژوهشی و تحصیلات تکمیلی

 دکتر محمد علی شیخ محسنی

 

  دریافت تصاویر بیشتر از مرکز

           

                                   حوزه اداری و پشتیبانی                        حوزه آموزشی و پژوهشی                          حوزه فرهنگی و دانشجویی                                                                      
 
 
 
 
 
 
آدرس مرکز