امروز

[ English ] یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

مدیر گروه

دکتر مریم یزدانی
استادیار
دکترای پترولوژی

معرفی گروه

 

گروه معماری و فنی

گروه معماری و فنی مرکز آموزش عالی شهید باکری میاندوآب در سال 1386 و با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی معدن فعالیت خود را آغاز نمود. رشته معدن به عنوان یکی از رشته‌های مهندسی با قدمت دیرینه است که به کشف و استخراج مواد معدنی می‌پردازد. این مواد تأمین‌کننده نیاز اصلی صنایع مختلف بوده و با گسترش تکنولوژی و توسعه روزمره صنایع، این نیاز بیشتر از پیش احساس می‌شود در نتیجه نیازمند طراحی معادن بزرگتر و عمیق‌تر هستیم که لازمه آن وجود طراحی‌های پیچیده‌تر و علوم مهندسی پیشرفته‌تر خواهد بود. برای سالیان متوالی فارغ‌التحصیلان این رشته با رتبه‌های برتر در آزمون‌های کارشناسی ارشد موفق به قبولی در دانشگاه‌های برتر کشور می‌شده‌اند که این نشان‌دهنده کیفیت بالای آموزش در این رشته است.

از مهرماه سال 1400 نیز رشته کاردانی معماری با پذیرش دانشجو به لیست رشته‌های این گروه اضافه گردید. رشته معماری نیز به عنوان یکی از رشته‌های جذاب دانشگاهی است که فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در زمینه طرح اجرای ساختمان در دفاتر فنی و کارگاه‌های ساختمانی مشغول به فعالیت شوند. رشته کاردانی معماری به عنوان حلقه واسط میان مهندس معمار و سطوح پائین‌تر تخصصی است و دانشجویان با گذراندن 72 واحد در قالب 4 نیمسال تحصیلی آماده ورود به بازار کار می‌شوند.

با عنایت به مجوز اخذ شده از سوی وزارت علوم در سال 1400، مرکز آموزش عالی شهید باکری میاندوآب از نیمسال اول سال تحصیلی 1402 – 1401 در رشته مهندسی نقشه‌برداری اقدام به پذیرش دانشجو خواهد نمود. مهندسی نقشه‌برداری سرآغاز هرنوع فعالیت عمرانی و ساخت‌وساز در کشور است و بدون وجود مهندسین نقشه‌بردار و نقشه اولیه، هیچ پروژه عمرانی امکان شروع نخواهد داشت. زمینه‌های کاری مهندسین نقشه‌بردار گستره وسیعی از کارهای عمرانی از جمله ساختمان‌سازی، سدسازی، راهسازی، احداث پل، و نیز کاداستر و تهیه نقشه از تصاویر ماهواره‌ای و عکس‌های هوایی و تهیه چارت‌های دریایی را دربرمی‌گیرد. در طول 8 نیمسال تحصیلی دانشجویان رشته مهندسی نقشه‌برداری به فراگیری علوم مختلف و کار با نرم‌افزارها و دستگاه‌های متنوع نقشه‌برداری پرداخته و خود را برای ورود به بازار کار گسترده مهندسی نقشه‌برداری آماده می‌کنند.

رشته‌های فعال گروه:

مهندسی معدن

مهندسی نقشه‌برداری

کاردانی معماری

 

 

 

دریافت تصاویر بیشتر

 

 

اعضای هیأت علمی